Nemzeti ünnepi megemlékezés március 15-e alkalmából

Mi, magyarok az anyaországban és szerte a világon összegyűlünk ezekben a napokban, hogy megemlékezzünk az 1848-49-es forradalomról és szabadságharcról. A düsseldorfi Gerhart-Hauptmann-Haus-ban mi is felidéztük a 178 éve történteket, s fejet hajtottunk hős elődeink előtt, akik bátorságukkal, önfeláldozó küzdelmükkel lerakták a modern, polgári Magyarország alapjait.

Bebes István főkonzul ünnepi beszéde után felolvasásra került Orbán Viktor miniszterelnök határon túli magyaroknak címzett március 15-i köszöntője. Az est során nagy sikerű koncertet adott Mitzinger Ilona zongoraművész és Sipos Marianna operaénekesnő. A rendezvényt fogadás zárta.

Köszönjük minden közreműködőnek és kedves vendégeinknek, hogy közösen ünnepelhettük történelmünk ezen kiemelkedő pillanatait.

Tisztelet a bátraknak!